Lopen kirkkoneuvostoon kaudella 2019-2020 kuuluvat seuraavat henkilöt.

Kirkkoherra toimii virkansa puolesta kirkkoneuvoston puheenjohtajana.

Jäsen Henkilökohtainen varajäsen
Seppo Kuparinen, varapuheenjohtaja     Teppo Kenttämies
Minttu Auvinen Riina Rautiainen
Marja-Leena Kuparinen Arja Niemi
Maria Leino Johanna Siivonen
Anne Lukana Sari Paalijärvi
Kalevi Nevanpää Pieti Muhonen
Asko Niemelä Aimo Alho
Sakari Vuorinen Ari Salomaa

 

 

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat ovat nähtävillä tällä sivustolla osittain. Varsinaisesta pöytäkirjasta poistetut osiot on merkitty hakasulkein [...].

28.5.2019

17.4.2019

9.4.2019

2.4.2019

19.3.2019

13.2.2019

29.1.2019

20.11.2018

9.10.2018

11.9.2018

15.5.2018

3.4.2018

13.2.2018

23.11.2017

8.11.2017

10.10.2017

12.9.2017

15.8.2017

30.5.2017

16.5.2017

28.3.2017

14.3.2017

24.1.2017

13.12.2016

22.11.2016

18.10.2016

12.10.2016

13.9.2016

16.8.2016

24.5.2016

26.4.2016

5.4.2016

15.3.2016

16.2.2016

27.1.2016

18.1.2016