Lopen kirkkoneuvostoon kaudella 2021-2022 kuuluvat seuraavat henkilöt.

Kirkkoherra toimii virkansa puolesta kirkkoneuvoston puheenjohtajana.

Jäsen Henkilökohtainen varajäsen
Teppo Kenttämies, varapuheenjohtaja     Aimo Alho
Minttu Auvinen Riina Rautiainen
Seppo Kuparinen Asko Niemelä
Kalevi Nevanpää Pieti Muhonen
Arja Niemi Marja-Leena Kuparinen
Johanna Siivonen Maria Leino
Sari Paalijärvi Anne Lukana
Sakari Vuorinen Ari Salomaa

 

 

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat ovat nähtävillä tällä sivustolla osittain.

Varsinaisesta pöytäkirjasta poistetut osiot on merkitty hakasulkein [...].

Verkossa julkaistavista pöytäkirjoista on poistettu julkisuuslain perusteella salaiseksi julistetut päätökset sekä sellaiset henkilöstöä koskevat päätökset, joista kirkkoherra ja talouspäällikkö arvioivat, ettei niistä ole syytä tiedottaa. Esimerkiksi myönnetyt virkavapaat ovat sinänsä julkista tietoa, mutta tietoa viranhaltijalle/työntekijälle myönnetystä perhevapaasta ei ole aiheellista tiedottaa internetissä. Myöskään virkaa/työpaikkaa hakeneiden, mutta valitsematta jääneiden nimiä ei katsota aiheelliseksi julkaista verkossa.

Kaikki julkiset päätökset julkisine liitteineen sekä tiedot julkisista asioista ovat kuitenkin saatavilla seurakunnasta. Voit ottaa yhteyttä kirkkoherraan tai talouspäällikköön, tai tiedustella päätöksiä kirkkoherranviraston kautta.

5.10.2021

14.9.2021

17.8.2021

11.5.2021

6.4.2021

23.3.2021

9.3.2021

9.2.2021

12.1.2021

24.11.2020

20.10.2020

6.10.2020

22.9.2020

1.9.2020

9.7.2020

9.6.2020

7.4.2020

25.2.2020

28.1.2020

19.11.2019

23.10.2019

8.10.2019

17.9.2019

20.8.2019

28.5.2019

17.4.2019

9.4.2019

2.4.2019

19.3.2019

13.2.2019

29.1.2019

20.11.2018

9.10.2018

11.9.2018

15.5.2018

3.4.2018

13.2.2018

23.11.2017

8.11.2017

10.10.2017

12.9.2017

15.8.2017

30.5.2017

16.5.2017

28.3.2017

14.3.2017

24.1.2017

13.12.2016

22.11.2016

18.10.2016

12.10.2016

13.9.2016

16.8.2016

24.5.2016

26.4.2016

5.4.2016

15.3.2016

16.2.2016

27.1.2016

18.1.2016